Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek

Godziny otwarcia:

GDAŃSK
poniedziałek 12:00 - 20:00

wtorek 12.00-18.00
środa 12:00-18:00
czwartek 12:00 - 18:00

Adres: ul. Gdyńskich Kosynierów 11

Telefon kontaktowy 512 949 109

Kalendarz wydarzeń
Pełny kalendarz >
Bezpłatne kursy języka polskiego
Bezpłatne kursy języka polskiego
Aktualności | Trójmiasto
Dodał: |

Oglądając w telewizji relacje z ostatniego ataku na Aleppo nie byłem w stanie znieść widoku rozszarpanych ciał dzieci po nalotach i atakach terrorystycznych na szpital i ludność cywilną!

Ataki terrorystyczne od zawsze są potępiane i budzą odrazę. Jednak odnoszę wrażenie, że skala tych emocji, potępienia i sprzeciwu ludzi zależą od tego, które miejsce na mapie stało się ofiarą ataku.

Bogate kraje arabskie przyodziały swoje wieżowce we flagi europejskie, po zamachach w Europie. I bardzo dobrze! To był akt solidarności i współczucia dla ofiar. Ale dlaczego dziś nie widzimy tej samej solidarności z Aleppo?

Kolor krwi ofiar zamachów terrorystycznych jest jeden – czerwony. Bez względu na to, gdzie  te okrutne akty mają miejsce. Czy to jest Europa, Afryka czy Bliski Wschód czy Azja… kolor niewinnie przelanej krwi wszędzie ma ten sam kolor i niesie ze sobą ten sam ból, to samo cierpienie matek, ojców, braci, sióstr i dzieci. Niesie ze sobą identyczną pustkę, stratę i prawdziwą tragedię.

Cały zachodni świat tak bardzo podkreśla swoje zaangażowanie w walkę z terroryzmem! W Afganistanie, Iraku… Dlaczego więc nie zareaguje w żaden sposób na akty terroru i przemocy, które mają miejsce w Alepppo? Na naloty, w których giną setki niewinnych ludzi! Gdzie w atakach bombowych giną kilkuletnie dzieci! Czy to jest inny wymiar terroru, nie warty uwagi? Czy świat postrzega walkę z terroryzmem wybiórczo? Według jakich kryteriów?!

Dlaczego problem w Syrii jest postrzegany tylko i wyłącznie przez pryzmat fali uchodźców, którzy przybywają do Europy? Tam dzieje się tragedia, właśnie w tej chwili, gdy niektórzy zastanawiają się, dlaczego ci uchodźcy przybywający do Europy to mężczyźni i dlaczego mają telefony komórkowe?!

Właśnie w tej chwili Aleppo płonie…. I nikt nie reaguje…

W zeszłotygodniowym nalocie na Aleppo został zabity ostatni lekarz pediatra. Nie ma już nikogo, kto mógłby leczyć dzieci.. Być może pediatra już tam nie będzie w ogóle potrzebny, bo wszystkie dzieci zostały zabite wraz z nim..

Niedługo fala uchodźców „szturmujących Europę” się skończy, zasoby ludzkie nie są nieograniczone, za to brak konkretnej pomocy i praktycznego zaangażowania świata w prawdziwą walkę z terroryzmem w Syrii jest ewidentny.

Przychodzą mi na myśl ostatnie  słowa rannego dziecka, wypowiedziane tuż przed jego śmiercią: „Powiem Bogu o wszystkim, co nam zrobili…”

Odpoczywaj, dziecko, w spokoju. Bóg widzi to wszystko i zna intencję każdego człowieka na ziemi.

A dla świata – oszczędź sobie swojego „współczucia”, swojej hipokryzji, swoich aktów potępienia dla terroryzmu, dopóty, dopóki nie pokażesz tego tam, gdzie naprawdę jest taka potrzeba.. gdzie miasto płonie ciałami zabitych dzieci i nadzieja już dawno umarła…

Sumienie świata umarło na rzecz politycznych interesów i władzy.

Stop wojnie! Stop politycznym interesom! Stop terroryzmowi!!!

Mohamed Atoun (lekarz, Palestyńczyk od 16 lat mieszkający w Polsce)

 

Skomentuj

Romowie w Gdańsku
Romowie w Gdańsku

Polecamy stronę nieformalnej grupy wsparcia Romów Rumuńskich w Gdańsku: Romowie w Gdańsku

Konsultacje doradcy zawodowego
Konsultacje doradcy zawodowego

Chcemy Was prosić o pomoc! Nasz wolontariusz EVS Anıl Gozoglu kończy w połowie sierpnia swój projekt. Kończy się także jego wiza na pobyt w Polsce. W związku z niepewną sytuacją polityczną w Turcji chciałby zostać w naszym kraju. Do tego niezbędne jest zatrudnienie. Szukamy intensywnie pracy, niestety na razie bez rezultatu. Anil jest zdeterminowany i gotowy na podjęcie pracy. Posiada doświadczenie w realizacji projektów europejskich, jest fotografem, grafikiem komputerowym, potrafi tworzyć i programować strony internetowe. Wyniki jego pracy możecie zobaczyć na stronie: anilgozoglu.com 
Jest gotowy na nabywanie nowych kompetencji, praca nie musi być związana z grafiką i fotografią. Liczymy na wasze wsparcie!

Kontakt:Fundacja Pokolenia


Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.