Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek

Godziny otwarcia:

GDAŃSK
poniedziałek 12:00 - 20:00

wtorek 12.00-18.00
środa 12:00-18:00
czwartek 12:00 - 18:00

Adres: ul. Gdyńskich Kosynierów 11

Telefon kontaktowy 512 949 109

Kalendarz wydarzeń
Pełny kalendarz >
Bezpłatne kursy języka polskiego
Bezpłatne kursy języka polskiego
Aktualności | Trójmiasto
Dodał: |

Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty aktywizujące zawodowo dla migrantów „Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce”.

Warsztaty odbędą się w dwóch cyklach, z rozróżnieniem ze względu na stopień znajomości języka polskiego. Cykl zajęć obejmuje trzy spotkania, które łącznie trwają dwanaście godzin

Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego. Wypełniony formularz proszę złożyć w biurze Centrum u pani Julii Szavlovskiej lub przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

O warsztatach:

Celem proponowanego cyklu szkoleń jest pokazanie imigrantom i imigrantkom, że warto rozważyć możliwość podjęcia własnej działalności gospodarczej w Polsce oraz pokazanie, o czym należy pomyśleć i jak działalność zawiązać od strony formalnej.

W ramach szkolenia zostanie wskazane:
• w jakich formach działalność można prowadzić
• jakie są skutki wyboru poszczególnych form prowadzonej działalności
• w sferze podatkowej,
• w związku z rozliczaniem składek ZUS,
• dla zatrudnienia siebie i rodziny,
• dla uzyskania (i utrzymania) prawa pobytu dla siebie i rodziny.
• jakie czynności należy podjąć żeby działalność w wybranej przez siebie formie założyć i zorganizować od strony formalnej

Dodatkowo ukazane zostanie, kiedy i na jakich zasadach osoba ponosi odpowiedzialność własną za zobowiązania przedsiębiorstwa.

Forma szkolenia
Proponuje się przeprowadzenie zajęć o charakterze mieszanym, w którym część wykładowo – szkoleniowa jest uzupełniona rozmową, konsultacjami i wymianą doświadczeń tak, by możliwie maksymalnie zajęcia były przydatne dla uczestników.

Osoba prowadząca warsztaty:

Maria Irena Ossowska - prawnik z kilkunastoletnim doświadczeniem w doradztwie na rzecz przedsiębiorców i przedsiębiorstw. Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Gdańskim i Szkoły Prawa Niemieckiego i Europejskiego, prowadzonej przez Uniwersytet w Kolonii we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim. Dyrektor firmy doradczej Fiduco. Specjalistka w zakresie prawa handlowego i prawa przedsiębiorstw. Zajmuje się zagadnieniami tworzenia i reorganizacji przedsiębiorstw, ochroną własności intelektualnej, prawem nowych technologii i prawem finansowym.

Od początku swojej kariery związana z biznesem – doradzała przy projektowaniu i organizacji działalności licznych firm, w tym startupów i nowatorskich usług. Wspierała obcokrajowców w zakresie prowadzenia działalności w Polsce oraz Polaków – przy założeniu i prowadzeniu biznesu w świecie. Prowadziła obsługę prawną funduszy typu venture capital i funduszy inwestycyjnych zamkniętych, doradzała przy transakcjach przejęć spółek i sprzedażach udziałów.

KIEDY: 

Warsztaty dla grupy 1, zaawansowanej językowo odbędą się:
13.05.2016 (piątek) – 3 godziny
14.05.2016 (sobota) – 5 godzin
21.05.2016 (sobota) – 4 godziny

Warsztaty dla grupy 2, początkującej językowo odbędą się:
10.06.2016 (piątek) – 3 godziny
11.06.2016 (sobota) – 5 godzin
18.06.2016 (sobota) – 4 godziny

GDZIE: Centrum Wsprarcia Imigrantów i Imigrantek, Gdańsk, ul. Gdyńskich Kosynierów 11

WSTĘP: Bezpłatny

ORGANIZATORZY: Centum Wsprarcia Imigrantów i Imigrantek

Ważne:

Osoba biorąca udział w szkoleniu jest zobowiązana do pełnej obecności w trakcie całych trzech dni warsztatów (łącznie 12 godzin). W przypadku rezygnacji z udziału warsztatach należy niezwłocznie powiadomić Organizatora, tj. Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku, najpóźniej jednak dwa dni przed rozpoczęciem zajęć.
W sytuacji rezygnacji z uczestnictwa później niż na dwa dni przed rozpoczęciem warsztatów, nie uczestniczenia w warsztatach lub opuszczenia warsztatów bez porozumienia z Organizatorem, Organizator będzie miał prawo zażądania zwrotu od uczestniczki / uczestnika całości kosztów udziału w warsztatach w wysokości 800,00 zł.

Skomentuj

Romowie w Gdańsku
Romowie w Gdańsku

Polecamy stronę nieformalnej grupy wsparcia Romów Rumuńskich w Gdańsku: Romowie w Gdańsku

Konsultacje doradcy zawodowego
Konsultacje doradcy zawodowego

Chcemy Was prosić o pomoc! Nasz wolontariusz EVS Anıl Gozoglu kończy w połowie sierpnia swój projekt. Kończy się także jego wiza na pobyt w Polsce. W związku z niepewną sytuacją polityczną w Turcji chciałby zostać w naszym kraju. Do tego niezbędne jest zatrudnienie. Szukamy intensywnie pracy, niestety na razie bez rezultatu. Anil jest zdeterminowany i gotowy na podjęcie pracy. Posiada doświadczenie w realizacji projektów europejskich, jest fotografem, grafikiem komputerowym, potrafi tworzyć i programować strony internetowe. Wyniki jego pracy możecie zobaczyć na stronie: anilgozoglu.com 
Jest gotowy na nabywanie nowych kompetencji, praca nie musi być związana z grafiką i fotografią. Liczymy na wasze wsparcie!

Kontakt:Fundacja Pokolenia


Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.