Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek

Godziny otwarcia:

GDAŃSK
poniedziałek 12:00 - 20:00

wtorek 12.00-18.00
środa 12:00-18:00
czwartek 12:00 - 18:00

Adres: ul. Gdyńskich Kosynierów 11

Telefon kontaktowy 512 949 109

Kalendarz wydarzeń
Pełny kalendarz >
Bezpłatne kursy języka polskiego
Bezpłatne kursy języka polskiego
Aktualności | Trójmiasto
Dodał: |

/ źródło: Materiały organizatora

Pokazowi filmu pt. Znaleźć dom towarzyszyć będzie dyskusja poświęcona zagadnieniom integracji imigrantów i imigrantek poprzez działania podejmowane w Trójmieście, którą organizuje Muzeum Emigracji w Gdyni.

Jej uczestnicy podsumują dotychczasową ofertę oraz zastanowią się, jakie działania w tym zakresie mogą zostać podjęte w przyszłości celem wypracowania nowych narzędzi i rozwiązań sprzyjających procesom integracji obcokrajowców.

Co oznacza bycie imigrantem w Trójmieście? Na ten temat będą dyskutować przedstawiciele trójmiejskich samorządów, społeczności imigrantów oraz organizacji działających na rzecz integracji cudzoziemców na spotkaniu organizowanym przez Muzeum Emigracji w Gdyni .

Udział w debacie wezmą: Marta Siciarek, prezeska Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, Julia Szavlovskaya reprezentująca środowisko imigrantów osiadłych w Trójmieście oraz Anna Fedas z działu projektów obywatelskich Europejskiego Centrum Solidarności. Obecność zadeklarowali także Michał Guć, Wiceprezydent Gdyni ds. innowacji oraz Joanna Cichocka-Gula, Wiceprezydent Sopotu. Moderatorem spotkania będzie dr Rafał Raczyński z Muzeum Emigracji w Gdyni. 

Uczestnicy spotkania przybliżą z różnych perspektyw obecną sytuację obcokrajowców, którzy wybrali Trójmiasto, jako miejsce zamieszkania. Zaprezentują także jak wygląda oferta skierowana do imigrantów osiadłych w tym regionie i wspólnie zastanowią się, co mogłoby sprzyjać ich integracji.
Dowiemy się także jakiej pomocy i wsparcia przybyli zza granicy potrzebują obecnie. Odwołując się do tej wiedzy zaproszeni goście spróbują zaproponować rozwiązania na przyszłość, zarówno dla tych którzy już są naszymi sąsiadami i dla tych którzy wkrótce się nimi staną. 

Jak wiemy Europa zmaga się obecnie z najostrzejszym kryzysem migracyjnym od czasów II wojny światowej. Sytuacja ta stała się przyczynkiem do dramatycznego spolaryzowania opinii publicznej i burzliwych dyskusji. Jednak, gdy odstawimy na bok stanowiska i poglądy, staniemy przed ważnym, nieuniknionym, a zarazem prostym pytaniem: co dalej?

KIEDY: 22 maja 2016 godz.18:00

GDZIE: Gdyńskie Centrum Filmowe (sala: Warszawa)  plac Grunwaldzki 2, 81-365 Gdynia

ORGANIZATORZY: Muzeum Emigracji w Gdyni i festiwal filmowy Millennium Docs Against Gravity Trójmiasto

WSTĘP: wolny -pierwszeństwo mają osoby z biletem na poprzedzający debatę seans – zaplanowany na godzinę 17:00.

Źródło oraz więcej informacji: FB

Skomentuj

Romowie w Gdańsku
Romowie w Gdańsku

Polecamy stronę nieformalnej grupy wsparcia Romów Rumuńskich w Gdańsku: Romowie w Gdańsku

Konsultacje doradcy zawodowego
Konsultacje doradcy zawodowego

Chcemy Was prosić o pomoc! Nasz wolontariusz EVS Anıl Gozoglu kończy w połowie sierpnia swój projekt. Kończy się także jego wiza na pobyt w Polsce. W związku z niepewną sytuacją polityczną w Turcji chciałby zostać w naszym kraju. Do tego niezbędne jest zatrudnienie. Szukamy intensywnie pracy, niestety na razie bez rezultatu. Anil jest zdeterminowany i gotowy na podjęcie pracy. Posiada doświadczenie w realizacji projektów europejskich, jest fotografem, grafikiem komputerowym, potrafi tworzyć i programować strony internetowe. Wyniki jego pracy możecie zobaczyć na stronie: anilgozoglu.com 
Jest gotowy na nabywanie nowych kompetencji, praca nie musi być związana z grafiką i fotografią. Liczymy na wasze wsparcie!

Kontakt:Fundacja Pokolenia


Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.