Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek

Godziny otwarcia:

GDAŃSK
poniedziałek 12:00 - 20:00

wtorek 12.00-18.00
środa 12:00-18:00
czwartek 12:00 - 18:00

Adres: ul. Gdyńskich Kosynierów 11

Telefon kontaktowy 512 949 109

Kalendarz wydarzeń
Pełny kalendarz >
Bezpłatne kursy języka polskiego
Bezpłatne kursy języka polskiego
Aktualności | Trójmiasto
Dodał: |

/ źródło: Materiały organizatora

„Gdynia wielokulturowa – tradycja gościnności" to projekt, który imigrantom żyjącym w Gdyni, szczególnie tymi pochodzącym zza wschodniej granicy – z Rosji i Ukrainy – pozwoli lepiej poznać się z mieszkańcami miasta. Bogaty, kilkumiesięczny program da szansę poprawienia umiejętności językowych, jak i dowiedzenia się czegoś o Gdyni i polskiej kulturze.

Imigranci poznają Gdynię w trakcie spacerów w języku ukraińskim [українською мовою], rosyjskim [на русском языке] i angielskim [ENGLISH]. Będą oni mieli również okazję wziąć udział w specjalnym oprowadzaniu po wystawie Muzeum Emigracji, gdzie czeka na nich spotkanie z historią zarówno gdynian, jak i wszystkich Polaków.

Zainteresowane osoby będą mogły doskonalić swoją znajomość języka polskiego podczas sobotnich warsztatów. Będą one zorganizowane w formule czterech maratonów językowych, które opracował dr Nicolas Rougier, językoznawca, metodyk nauki języka obcego z Uniwersytetu Gdańskiego. W przyjaznej, kawiarnianej atmosferze każdy poszerzy swoje słownictwo podczas konwersacji i angażujących gier.

Jesienią natomiast zaprosimy grupę migrantów i rodowitych gdynian do aktywnego włączenia się w przygotowania obchodów Międzynarodowego Dnia Migrantów. Na uczestników będą czekały warsztaty teatralne, zorganizowane przez Fundację Strefa WolnoSłowa. Dzięki nim dowiedzą się więcej o sobie nawzajem i zaplanują program wydarzeń 18 grudnia – sami zdecydują, czy zaproszą mieszkańców na warsztaty kulinarne, zajęcia muzyczne, taneczne, pokaz mody, czy może zajęcia plastyczne.

6 sierpnia 2016

Zwiedzanie wystawy stałej Muzeum z przewodnikiem
Miejsce: Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1
godz. 12.00-14.00 – oprowadzanie w języku polskim, tłumaczone na ukraiński
godz. 14.00-16.00 – oprowadzanie w języku angielskim
godz. 16.00-18.00 – oprowadzanie w języku rosyjskim

20 sierpnia 2016

Warsztaty języka polskiego
Miejsce: Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1, sala multimedialna
godz. 13.30-15.30 – poziom podstawowy
godz. 16.00-18.00 – poziom zaawansowany

3 września 2016

Drugi spacer po Gdyni z przewodnikiem
Start: Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30
godz. 11.00-13.00 – oprowadzanie w języku polskim, tłumaczone na ukraiński
godz. 13.00-15.00 – oprowadzanie w języku angielskim
godz. 15.00-17.00 – oprowadzanie w języku rosyjskim

 

17 września 2016

Warsztaty języka polskiego
Miejsce: Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1, sala multimedialna
godz. 13.30-15.30 – poziom podstawowy
godz. 16.00-18.00 – poziom zaawansowany

KIEDY: Wszystkie wydarzenia odbywają się w soboty. 

WSTĘP: WOLNY

ORGANIZATORZY: Muzeum Emigracji w Gdyni

Źródło oraz więcej informacji: Muzeum Emigracji w Gdyni

Na warsztaty językowe zapraszamy młodzież i dorosłych, a na spacery i oprowadzania także rodziny z dziećmi.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem projektu jest Centrum  Wsparcia Imigrantów i Imigrantek.

Skomentuj

Romowie w Gdańsku
Romowie w Gdańsku

Polecamy stronę nieformalnej grupy wsparcia Romów Rumuńskich w Gdańsku: Romowie w Gdańsku

Konsultacje doradcy zawodowego
Konsultacje doradcy zawodowego

Chcemy Was prosić o pomoc! Nasz wolontariusz EVS Anıl Gozoglu kończy w połowie sierpnia swój projekt. Kończy się także jego wiza na pobyt w Polsce. W związku z niepewną sytuacją polityczną w Turcji chciałby zostać w naszym kraju. Do tego niezbędne jest zatrudnienie. Szukamy intensywnie pracy, niestety na razie bez rezultatu. Anil jest zdeterminowany i gotowy na podjęcie pracy. Posiada doświadczenie w realizacji projektów europejskich, jest fotografem, grafikiem komputerowym, potrafi tworzyć i programować strony internetowe. Wyniki jego pracy możecie zobaczyć na stronie: anilgozoglu.com 
Jest gotowy na nabywanie nowych kompetencji, praca nie musi być związana z grafiką i fotografią. Liczymy na wasze wsparcie!

Kontakt:Fundacja Pokolenia


Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.