Dodał: |
Aktualizacja: |
Oceń: 0 0

Trójmiasto jest ośrodkiem metropolitalnym łączącym trzy miasta: Sopot, Gdynię i Gdańsk, położonym na terenie północnej Polski, nad Zatoką Gdańską. Obejmuje obszar o powierzchni 414,38 km2.

Gdańsk to główny ośrodek miejski Trójmiasta oraz siedziba władz województwa pomorskiego; jest miastem na prawach powiatu. Stanowi centrum gospodarcze, naukowe i kulturalne północnej Polski. Tożsamość tego miasta została zbudowana na ponad tysiącletniej historii, na którą – z uwagi na położenie Gdańska nad morzem – wpływało wiele różnych kultur. W tym mieście rozpoczęła się druga wojna światowa oraz miało miejsce powstanie Solidarności – ruchu robotniczego, który doprowadził do upadku komunizmu w Polsce. 

Sopot jest miastem na prawach powiatu, znajdującym się w środku Trójmiasta, miedzy Gdynią a Gdańskiem. Słynie z uzdrowiskowego oraz kurortowego charakteru, a także z najdłuższego w Europie drewnianego molo. Po drugiej wojnie światowej Sopor stał się znany również z organizowanych w Operze Leśnej festiwali muzycznych. 

Gdynia jest kolejnym miastem z aglomeracji trójmiejskiej, położonym jest nad Morzem Bałtyckim, mającym prawa powiatu. Prawa miejskie otrzymała w 1926 roku. Rozwój Gdyni przyspieszył z powodu budowy portu, który miał umożliwić Polsce dostęp do morskich szlaków handlowych oraz stać się bazą marynarki wojennej. Impulsem do budowy gdyńskiego portu była niepewna sytuacja Polski oraz zagrożenie suwerenności Gdańska. Dzięki tej inwestycji w krótkim czasie przekształcono rybacką wieś w duże miasto. Gdynia stanowi obecnie największe miasto w Polsce, które nie jest miastem wojewódzkim.

Miejscem ważnym dla migrantów jest siedziba Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek (CWII) http://cwii.org.pl/

Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek

ul. Miszewskiego 17 p. 103, 1 piętro, woj. pomorskie
http://cwii.org.pl/
wtorek 10:00-18:00

środa 10:00-18:00

czwartek: 10:00-18:00
email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 512-949-109
Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek (CWII Trójmiasto) to inicjatywa skierowana do lokalnych imigrantów/imigrantek
Czytaj dalej >widok szczegółowy >

Centrum prowadzi  działania na rzecz integracji oraz przeciwdziałania dyskryminacji, m.in.: informację prawną, wsparcie w kontaktach z urzędami i instytucjami miejskimi, kursy języka polskiego, doradztwo zawodowe i inne. Organizacja prowadzi politykę partycypacyjnego współtworzenia CWII ze swoimi klientami/klientkami. Wsparcie jest udzielane w języku polskim oraz  angielskim i rosyjskim. CWII jest członkiem Obywatelskiej Platformy Przeciwko Handlowi Ludźmi przy Komisji Europejskiej http://ec.europa.eu/anti-trafficking/, której celem jest zaangażowanie organizacji pozarządowych w różne aspekty przeciwdziałania zjawisku handlu ludźmi oraz reagowanie na jego przejawy. Pomoc w Centrum jest bezpłatna.

Do głównych założeń Centrum można zaliczyć:

– udzielanie szeroko rozumianego wsparcia imigrantom/imigrantkom,

– budowanie społeczności przyjmująco-migranckiej, platformy spotkań, integracji i współpracy,

– nawiązywanie współpracy z samorządami na rzecz integracji i budowania polityk migracyjnych.

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.