Dodał: |
Aktualizacja: |
Oceń: 0 0

Mieszkania w Trójmieście nie należą do najtańszych, dlatego łatwiej wynająć pokój albo szukać mieszkania w kilka osób. Jeśli nie ma takiej możliwości, z łatwością można znaleźć oferty wynajęcia pojedynczego pokoju i dołączenia do osób już mieszkających w danym mieszkaniu. Niemniej warto poświęcić trochę czasu na szukanie mieszkań, ponieważ oferta jest duża i w każdym mieście są inne ceny. Gdynia i Gdańsk mają porównywalne ceny najmu mieszkań. Z kolei wynajęcie mieszkania w Sopocie będzie w Trójmieście najdroższe.

Mieszkania najlepiej szukać przez Internet. W ten sposób można znaleźć ogłoszenia pochodzące bezpośrednio od właścicieli mieszkań. Lepiej unikać pośredników i agencji nieruchomości, ponieważ ich pomoc wiąże się z dodatkowymi kosztami. Najwięcej ofert wynajmu mieszkań dla całego Trójmiasta znajduje się na portalu trójmiasto.pl.

Podczas przeglądania ofert i przed podpisaniem umowy najmu należy zwrócić uwagę, czy koszt wynajmu uwzględnia wszystkie opłaty. Często jest tak, że za media: śmieci, wodę, prąd, gaz i Internet, należy płacić dodatkowo. Warto wtedy dowiedzieć się, ile mniej więcej te opłaty wynoszą. Często też pierwsza opłata za wynajem jest pobierana z kaucją za wynajem. Przy podpisaniu umowy trzeba się upewnić, że wszystkie koszty, których domaga się od nas osoba wynajmująca, zostały zawarte w umowie.

Polecamy także kontakt z agencją nieruchomości posiadająca doświadczenie w świadczeniu usług dla migrantów King Aws Nieruchomości.

brak wyników

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.